Valintakokeiden tulokset 2019

Onnea valituille!

Listassa on hyväksyttyjen nimet niiden hakijoiden osalta, jotka ovat antaneet luvan hyväksymistiedon julkaisemiseen, muut henkilöt ilmoitetaan anonyymeinä.

 

Mediakoulutus

MEDIAKOULUTUS

Laajasalon opiston toimittajakoulutukseen hyväksytyt opiskelijat:

Aho Jenni
Aho Katariina
Andersson Jaakko
Baars Krista
Björn Leevi
Budde Mico
Bollström Joni
Druey Siiri
Geitel Bettina
Grönlund Heidi
Gürler Eren
Hannonen Sampsa
Haura Ella
Heinonen Toni
Helin Maria
Hokkanen Petra
Huisko Mikko
Huomolin Anni
Hyypiö Mikko
Häkkinen Onni
Härsilä Maria
Inget Sanni
Janhonen Emma
Junnonaho Mirka
Järvelin Heli
Järvi Pilvi
Kallio-Mannila Pihla
Kalliosola Sarlotta
Kanerva Vertti
Kareinen Tuomas
Karvinen Eevi
Kaurama Riku
Kennesmäki Mikaela
Kilpinen Laura
Kinnunen Kaisu
Kokkonen Petri
Kokkonen Roy
Koljonen Jenni
Kotivaara Karita
Krogars Henriikka
Kurten Rebecca
Kyrö Aino
Kälviäinen Kaisu
Kärkkäinen Iida
Laaksalo Laura
Laakso Heli
Lahdes Ulla-Maria
Lappalainen Henri
Lehtinen Hannaleena
Lehtonen Ani
Lehtonen Hailu
Leppänen Joonas
Leskinen Emilia
Lundström Nea
Luoma Tuomas
Majander Roosa
Matinpuro Siiri
Maurola Anna
Mitronen Mikaela
Muhonen Mikko
Muukka Aino-Aileen
Mäkelä Jade
Mäki-Kerttula Tommi
Mäkitalo Monika
Niitamo Olli-Pekka
Nissinen Susanna
Palmqvist Katri
Palmunen Pinja
Pere Samuli
Peura Ismael
Pietiläinen Nea
Pitkänen Ilmari
Pitkänen Suvi
Rajala Mika
Rask Emma
Riikonen Antti
Riippi Nikolas
Rönkä Roope
Semenova Polina
Siberg Thelma-Lydia
Simolin Sami
Soininen Miia
Stirkkinen Topi
Surenkin Sakari
Taimi Ari-Matias
Talvioja Eveliina
Tarvainen Mimmi
Toivonen Mitja
Tuominen Hanna
Wahlberg Venla
Valtonen Pinja
Vihko Ida
Ylipieti Veera

11 anonyymia

 

Urheilutoimittajakoulutukseen tammikuussa 27.1.2020

Envall Erasmus
Grönroos Tommy
Guedra Hakim
Hirvilammi Topi
Honkala Henri
Jalava Lauri
Janhonen Emma
Juvakka Leevi
Kesseli Linda
Kurtisi Ville
Kuukasjärvi Anna
Lehto Leo
Leminen Ina
Luhtakallio Toni
Mavroudis Konstantinos
Määttä Arto
Narikka Meija
Nupponen Leevi
Nykänen Eppu
Nyyssölä Tony
Parjanen Jere
Partiainen Joni
Pasanen Eemil
Puro Eetu
Reijonen Roman
Saarela Manu
Saarinen Milina
Setälä Topias
Tikkanen Joona
Timonen Turo
Tuohimaa Kustaa
Vaarala Jarmo
Venäläinen Miika
Villanen Aleksis
Virrankari Jukka Pekka

 

Taiteen koulutus

ELOKUVALINJA

Bulut Emil
Hakasalo Tomi
Hietalahti Sakari
Hiiesalu Hanna
Koivusaari Anna
Koponen Oskari
Luomakangas Pentti
Luosta Saara
Manninen Kristina
Marttinen Sanni
Nurminen Iida
Ryynänen Stina
Selin Siiri
Ståhl Nina
Tuononen Miska

KIRJOITTAJALINJA

Ikonen Maija
Jetsonen  Sanna
Junno Sanja
Kinnari Pauliina
Kittilä Dora
Kotivaara Karita Niina Maria
Kärkkäinen Tanja Tuulia
Lehtonen Anna
Lindell Jukka
Mannila Jonna
Mikkola Siri
Mykkänen Sami
Nöjd Helmi
Paajanen Antti
Pelkonen Suvi
Pitkänen Elina
Pruuki Tomi
Puolakanaho Milla
Ritvanen Irina
Sipi Krista-Maria
Tuominen Ville
Vallden Viljami
Yli-Hongisto Liinu Maria

1 anonyymi

KUVALLINEN VIESTINTÄ JA GRAAFINEN SUUNNITTELU

Antturi, Alissa
Behm Katariina
Ekimovskaia, Olga
Friman, Mari
Hakkarainen, Katja
Horsmanheimo, Alisa
Juonala, Saga
Järvelä, Johanna
Karhu, Joel
Kella, Hertta
Kykkänen Jenni
Lehtinen, Nils
Linden, Nelli
Malmi, Susanna
Martikainen, Verna
Ollila, Helmi
Pakarinen, Viljami
Peltonen, Maria
Piipponen, Maiju
Rajalin, Siiri
Rantala, Marjaana
Remitz, Janina
Sainio, Siiri
Siltavuori, Ella
Simonen, Jan
Tarvainen, Essi
Vihma, Sylvi
Villman, Ida
Vuorialho, Olivia
Väisänen, Annaliina
Örn, Suvi

+ 2 anonyymia

LAULUN LINJA

Ainali Olivia
Hannula Maiju-Alina
Happonen Rosa
Hautamäki Eleonoora
Ingström Noora
Jaakkola Minna
Jylhä Ella
Kallioniemi Jaakko
Lamberg Riikka
Laukkanen Reeta
Liinoja Aino
Mäkelä Elina
Orava Emma-Lotta
Pelkonen Tarina
Petäjä Anna
Pohjolainen Kaisla
Santakangas Mea
Tainio Eveline
Tynkkynen Ella

NÄYTTELIJÄNTAIDE 1

Finnberg Heidi
Gyllenbögel Jesse
Hirvonen Janette
Hämäläinen Aapeli
Jalas Tellervo
Kahri Saimi
Kalliokoski Julius
Karhu Helka
Karikytö Iiris
Kilpeläinen Kia
Mamedjarow Sharon
Miettinen Saana
Motturi Sofia
Novokmet Milana
Penttilä Jessica
Rissanen Kerttu
Savolainen Peetu
Stierncreutz Kristian
Suuronen Wilma
Virta Noora

Varasijat:

  1. Romppainen Tiina
  2. Lukkarinen Katja
  3. Parkkola Sofia
  4. Valkeinen Virpi
  5. Niskanen Vilhelmiina
  6. Saastamoinen Karoliina
  7. Lehtinen Siiri

NÄYTTELIJÄNTAIDE 2

Ala-Venna Reetta
Aikio Tuura
Al-juburi Farqad
Holopainen Sami
Jussila Samuli
Kallioniemi Jaakko
Kareinen Helinä
Kaya Deniz
Kinnarinen Reetta
Kinnunen Venla
Korhonen Jussi
Leppänen Sara
Lindblad Carita
Luukkanen Meri
Palin Milla
Ruonala Silja
Tiusanen Velma

+ 1 anonyymi

Varasijat:

  1. Kulas Mirna
  2. Vilkko Siiri
  3. Jaser Linda
  4. Häkkinen Soila

PELITUOTANTO

Arponen Johanna
Bergström Markku
Förström Samuel
Gehlen Jesse
Ginotite Lidija
Halme Juha
Halttunen Joni
Hirvensalo Pietari
Jouhki Mia
Järvi Joacim
Kivialho Timo
Knaapi Kari
Lehtinen Laura-Maija
Mazurenkova Anastasiia
Niemi Amalia
Nurminen Nella
Perheentupa Olli Viljami
Pitkonen Eeli
Roininen Helmi
Toivonen Jaakko

Ammatillinen koulutus

KASVATUS- JA OHJAUSALAN AMMATTITUTKINTO - KOULUNKÄYNNIN OHJAAJA

Abebe Esayo
Bulaeva Inna
Ciolpan Daniela
Eloranta Milla
Halil Vizhdan
Karjalainen Jonna
Kazandijan Päivi
Kesäniemi Irene
Kovanen Pauliina
Mikkola Visa
Phiphia Keti
Qvintus-Hult Marika
Ruohonen-Pöppönen Iiu
Suominen Jonna
Tohow Mohamed Haawo
Toikkanen Nora

lisäksi 5 anonyymia

SEURAKUNTA- JA HAUTAUSPALVELUALAN AMMATTITUTKINTO - SUNTIO

Gerlin-Ontronen, Annina
Jaatinen, Satu
Kettunen, Taina
Kizyaev, Alex
Kohtamäki, Tiina
Kortelainen, Heli
Kupiainen, Minna
Leinonen, Erja
Luostarinen, Tomi
Metsämeri, Tuuli
Nieminen, Mika
Niinimäki, Erkki
Pavloskaya, Elvira
Pesonen, Panu
Piippo, Nanna
Rantanen, Ana
Rönnberg, Annina
Saarinen, Pipsa
Sintonen, Mia
Ståhlberg, Jarmo
Suoniitty, Samuli
Toivola, Jomi
Vaheri, Pete

lisäksi 6 anonyymia