Valintakokeiden tulokset 2019

Onnea valituille!

Listassa on hyväksyttyjen nimet niiden hakijoiden osalta, jotka ovat antaneet luvan hyväksymistiedon julkaisemiseen, muut henkilöt ilmoitetaan anonyymeinä.

 

Mediakoulutus

MEDIAKOULUTUS

Laajasalon opiston toimittajakoulutukseen hyväksytyt opiskelijat:

Aho Jenni Kristiina
Ahola Mikko
Andersson Jaakko
Baars Krista Aleksandra
Björn Leevi
Budde Mico
Druey Siiri Liisa Anneli
Geitel Bettina Isabella
Grönlund Heidi
Gürler Eren
Halonen Teemu
Hannonen Sampsa
Haura Ella
Heinonen Toni Petri Ilmari
Helin Maria
Huisko Mikko
Huomolin Anni
Häkkinen Onni
Junnonaho Mirka Mariella
Järvelin Heli
Järvi Pilvi Siri Margit
Kalliosola Sarlotta
Kanerva Vertti
Kareinen Tuomas Artturi
Kaurama Riku Miska Kristian
Kinnunen Kaisu
Kokkonen Petri
Koljonen Jenni Reetta Helena
Kotivaara Karita
Krogars Henriikka
Kyrö Aino Maria
Kälviäinen Kaisu
Kärkkäinen Iida Karoliina
Laakso Heli
Lahdes Ulla-Maria
Lappalainen Henri Aleksi Johannes
Lehtonen Ani Julia
Leppänen Joonas
Leskinen Emilia
Lundström Nea
Luoma Tuomas
Majander Roosa Matilda Aurora
Malinen Sampo Ilmari Ernest
Matinpuro Siiri Emilia
Mitronen Mikaela
Muhonen Mikko
Mulenga Eveliina
Muukka Aino-Aileen
Mäki-Kerttula Tommi
Niitamo Olli-Pekka
Nissinen Susanna
Näveri Sofia
Oittinen Maija
Palmqvist Katri
Peltonen Elmo Petteri
Pere Samuli
Peura Ismael Aslak
Pitkänen Suvi
Rajala Mika Petteri
Rask Emma
Riikonen Antti
Riippi Nikolas Juhanpoika
Rönkä Roope
Siberg Thelma-Lydia
Simolin Sami
Soininen Miia
Stirkkinen Topi
Suhonen Pirjo
Surenkin Sakari
Taimi Ari-Matias
Talvioja Eveliina Hanna Inkeri
Tarvainen Mimmi
Toivonen Mitja
Tuominen Hanna
Wahlberg Venla Emilia
Walden Michael
Valtonen Pinja
Vihko Ida
Väätäjä Reetta
Ylimartimo Sanni
Ylipieti Veera

8 anonyymia

 

Urheilutoimittajakoulutukseen tammikuussa 27.1.2020

Grönroos Tommy
Hirvilammi Topi
Honkala Henri
Jalava Lauri
Juvakka Leevi
Lehto Leo
Luhtakallio Toni
Mavroudis Konstantinos
Narikka Meija
Nupponen Leevi
Partiainen Joni
Pasanen Eemil
Puro Eetu
Saarela Manu
Saarinen Milina
Setälä Topias
Tuohimaa Kustaa
Venäläinen Miika
Villanen Aleksis

 

Taiteen koulutus

ELOKUVALINJA

Bulut Emil
Grytsiv Sofia
Haanmäki Liina
Hakasalo Tomi
Hietalahti Sakari
Koponen Oskari
Luomakangas Pentti
Makkonen Eetu
Marttinen Sanni
Nyyssönen Ada
Tuononen Miska
Tyrväinen Samu

KIRJOITTAJALINJA

Ikonen Maija
Junno Sanja
Kinnari Pauliina
Kotivaara Karita Niina Maria
Kärkkäinen Tanja Tuulia
Lehtonen Anna
Lindell Jukka
Mikkola Siri
Mykkänen Sami
Paajanen Antti
Pitkänen Elina
Pruuki Tomi
Puolakanaho Milla
Ritvanen Irina
Sipi Krista-Maria
Vallden Viljami
Yli-Hongisto Liinu Maria

1 anonyymi

KUVALLINEN VIESTINTÄ JA GRAAFINEN SUUNNITTELU

Antturi, Alissa
Behm Katariina
Ekimovskaia, Olga
Friman, Mari
Hakkarainen, Katja
Horsmanheimo, Alisa
Järvelä, Johanna
Karhu, Joel
Kella, Hertta
Kykkänen Jenni
Linden, Nelli
Malmi, Susanna
Martikainen, Verna
Pakarinen, Viljami
Piipponen, Maiju
Rajalin, Siiri
Rantala, Marjaana
Sainio, Siiri
Siltavuori, Ella
Simonen, Jan
Tarvainen, Essi
Vihma, Sylvi
Villman, Ida
Vuorialho, Olivia
Väisänen, Annaliina

LAULUN LINJA

Ainali Olivia
Hannula Maiju-Alina
Hautamäki Eleonoora
Ingström Noora
Jylhä Ella
Kallioniemi Jaakko
Laukkanen Reeta
Mäkelä Elina
Orava Emma-Lotta
Pelkonen Tarina
Petäjä Anna
Pohjolainen Kaisla
Santakangas Mea

NÄYTTELIJÄNTAIDE 1

Finnberg Heidi
Gyllenbögel Jesse
Hirvonen Janette
Hämäläinen Aapeli
Jalas Tellervo
Kahri Saimi
Kalliokoski Julius
Karhu Helka
Karikytö Iiris
Kilpeläinen Kia
Mamedjarow Sharon
Miettinen Saana
Motturi Sofia
Novokmet Milana
Penttilä Jessica
Rissanen Kerttu
Savolainen Peetu
Stierncreutz Kristian
Suuronen Wilma
Virta Noora

Varasijat:

  1. Romppainen Tiina
  2. Lukkarinen Katja
  3. Parkkola Sofia
  4. Valkeinen Virpi
  5. Niskanen Vilhelmiina
  6. Saastamoinen Karoliina
  7. Lehtinen Siiri

NÄYTTELIJÄNTAIDE 2

Ala-Venna Reetta
Aikio Tuura
Al-juburi Farqad
Holopainen Sami
Jussila Samuli
Kallioniemi Jaakko
Kareinen Helinä
Kaya Deniz
Kinnarinen Reetta
Kinnunen Venla
Korhonen Jussi
Leppänen Sara
Lindblad Carita
Luukkanen Meri
Palin Milla
Ruonala Silja
Tiusanen Velma

+ 1 anonyymi

Varasijat:

  1. Kulas Mirna
  2. Vilkko Siiri
  3. Jaser Linda
  4. Häkkinen Soila

PELITUOTANTO

Arponen Johanna
Bergström Markku
Förström Samuel
Ginotite Lidija
Halttunen Joni
Järvi Joacim
Kivialho Timo
Knaapi Kari
Lehtinen Laura-Maija
Mazurenkova Anastasiia
Niemi Amalia
Nurminen Nella
Perheentupa Olli Viljami
Pitkonen Eeli
Roininen Helmi

Ammatillinen koulutus

KASVATUS- JA OHJAUSALAN AMMATTITUTKINTO - KOULUNKÄYNNIN OHJAAJA

Abebe Esayo
Bulaeva Inna
Eloranta Milla
Halil Vizhdan
Kesäniemi Irene
Mikkola Visa
Qvintus-Hult Marika
Tohow Mohamed Haawo
Toikkanen Nora

lisäksi 4 anonyymia

SEURAKUNTA- JA HAUTAUSPALVELUALAN AMMATTITUTKINTO - SUNTIO

Gerlin-Ontronen, Annina
Kizyaev, Alex
Kohtamäki, Tiina
Kortelainen, Heli
Luostarinen, Tomi
Metsämeri, Tuuli
Niinimäki, Erkki
Pavloskaya, Elvira
Piippo, Nanna
Rantanen, Ana
Rönnberg, Annina
Saarinen, Pipsa
Sintonen, Mia
Suoniitty, Samuli

lisäksi 3 anonyymia