Valintakokeiden tulokset 2020

Onnea valituille!

Listassa on hyväksyttyjen nimet niiden hakijoiden osalta, jotka ovat antaneet luvan hyväksymistiedon julkaisemiseen. Muut henkilöt ilmoitetaan anonyymeinä.

Elokuun täydennyshaku on käynnissä.
Opintolinjoen alkaminen edellyttää riittävää opiskelijamäärää.

Mediakoulutus

MEDIAKOULUTUS

Aalto Anni-Elina
Ahtola Salla
Alenius Visa
Allén Sebastian
Angelov Viktorio
Arnkil Onni
Eerola Ronja
Ekström Elina
Elmgren Björn
Forsström Rony
Guerrero Nicolas
Haaranen Emilia
Haataja Mia
Hakari Vilhelmiina
Hakkarainen Emilia
Halonen Enna
Hautaluoma Jenni
Heikkinen Valtteri
Heilala Iina
Heininen Melissa
Hentilä Tiina
Herlin Nanette
Holttinen Ella
Honkavaara Sara
Huhtinen Eevi
Huovila Hertta
Hyttinen Elisa
Hämäläinen Riikka
Hämäläinen Samu
Härkänen Jonna
Härkönen Essi
Häyrinen Juulia
Högström Carolina
Isokoski Niina
Jaakkola Aatu
Jansson Matilda
Jernvall Julia
Juola Roope
Järvelä Ilona Harshitha
Kaasalainen Tanja
Kalteva Lotta
Kammonen Anna
Kantanen Mikko
Karhapää Ilmari
Kemppainen Lotta
Keskinen Lasse
Kilpinen Emma
Kirjonen Leo
Koho Eetu
Kohtanen Emma
Koittola Kaisu
Koivisto Lauri
Kojo Hanna-Leena
Konttila Ida
Koskinen Vili
Kottila Julia
Kuivalainen Eetu
Kuusela Tuulia
Kuusla Jasmin
Kähäri Tomi
Kälviäinen Kaisu
Kärkkäinen Nea
Latvasalo Katriina
Lehmonen Atte
Leppilampi Elisa
Leskinen Jari
Lilja Elias
Luoti Mira
Lääti Aija
Marttinen Ilkka
Massa Stella
Mattila Jesse
Mettinen Lilli
Mikkola Oona
Mikkonen Iivari
Modig Nelli
Murto Petri
Nieminen Ella
Nieminen Janina
Nieminen Jenna
Nissilä Juho
Nousiainen Iida
Nykänen Maija
Ojalehto Viivi
Oksanen Inka
Oksanen Juuso
Pajunen Riikka
Pakkanen Laura
Parkkinen Iris
Pelli Linda-Lotta
Peltonen Sara Maaria
Peteri Sakari
Piirainen Jere
Piiroinen Casper
Pikkarainen Juuso
Pitkälä Elias
Planson Victor
Rantanen Laura
Rautio Tanja
Reitti Mikko
Riskala Maiju
Roine Julia
Ruokanen Alisa
Rytkönen Toni
Rämö Eetu
Sairanen Isa
Salaja  Sebastian
Salasmaa Telma
Salaspuro Kata
Sievänen Pihla
Starast Melisa
Ståhlberg Annina
Sykkö Marko
Sysimiilu Tua
Tarvainen Miikka
Tekoniemi Katri
Tervo Tuija
Toikka Vilma
Toivonen Jere
Tolonen Elli
Tornivuori Minja
Tujunen Ella
Turpela Hanna
Turunen Tiia
Töyli Helmi
Uusitalo Olga
Uuskoski Inka-Lilja
Vaarala Jarmo
Valkonen Karla
Viitanen Roosa
Woods Hetamari
Vuoksivirta Johannes
Väisänen Sanna
Väisänen Valtteri
Zenger Roosa
Ågren Hannele
Äikää Melina

+7 anonyymia

 

URHEILUTOIMITTAJA

Aaltonen Tapio
Ahokanto Joel
Ehro Joonas
Eloranta Roope
Eschner Jesse
Halinen Tomi
Karjalainen Jarkko
Kontola Jussi
Latvaniemi Arttu
Lautiainen Akseli
Leminen Ina
Nisonen Tuukka
Nyström Algoth
Paatsjoki Bruno
Pekkanen Pauli
Pesu Joonas
Pitkänen Pauliina
Saari Otto
Selin Emma
Seppänen Ilmari
Talka Aku
Tiihonen Tuomas
Vettenranta Ville
Voosemaa Oliver
Voutilainen Jari

Taiteen koulutus

ELOKUVALINJA

Ahonen Joni
Hirvonen Otso
Hyttinen Matleena
Knuutinen Kira
Laakso Nikke
Lahtinen Niilo
Lind Joonas
Makkonen Eetu
Nordman Sari
Rose Melanie
Selkälä Joel
Sellin Sonia
af Schulten Selma
Tuominen Tia-Maria
Wenetpalo Reija

KIRJOITTAJALINJA

Aiemaa Rae Milla
Gustafsson Ella
Haussila Antti
Hirvonen Otso Ariel
Huotari Tero
Kortevaara Nelli
Kroger Solja
Lahti Inari
Lehtinen Oona
Lehtonen Matilda Kaarina
Nieminen Ella
Paija Veera
Partanen Petra
Ranin Kirre
Rantalaiho Olga Vilhelmiina
Rintala Riikka Sylvia
Riutta Pihla
Tahvanainen Riikka
Tarkka Vivi
Tarvajärvi Tuomas
Wenetpalo Reija

KUVALLINEN VIESTINTÄ JA GRAAFINEN SUUNNITTELU

Edelman Sanni
Fritzsch Stella
Heiskanen Laura
Jauhiainen Moona
Jokinen Paavo
Kemppi Diana
Mack Oscar
Meyer Jessica
Mäenpää Elli
Nurmi Konsta
Oja Onni
Pirilä Ruuti
Poutiainen Salla
Riutta Pihla
Rossander Ilse
Saari Aarre
Seppänen Jalmari
Sevostjanova Anna
Simi-Maher Tuukka
Sinkkonen Tiina
Suni Eveliina
Torniainen Siiri
Westrén-Doll Marja-Liisa

1 anonyymi

 

LAULUN LINJA

Ahola, Janina
Eloranta Natalia
Haapakoski Ella
Heinäsuo Flora
Högström Carolina
Juntunen Iines
Korpi Riikka
Laamanen Alexander
Lauraeus Harry
Länsiö Kaapo
Mettälä Helmi
Nevala Enni
Nieminen Katariina
Piirainen Emmi-Maria
Puisto Laura
Päivänsalo Veera
Rosenblatt Dagmar
Ruuskanen Jonna
Salovaara Pia
Snellman Anni
Tuominen Petrus
Uimonen, Pihla
Wall Vera

 

NÄYTTELIJÄNTAIDE 1

Aitto-oja Miika
Arola Anna
Assulin Jael
Heinonen Susanna
Honkonen Rosa-Annika
Kastemaa Olga
Katajamäki Emma
Kettunen Ville
Korpela Kasper
Lamminsivu Siiri
Lehtimäki Aarne
Nyländen Iina
Pajunen Jalmari
Pakkala Evita
Raitalahti Krista
Sihvola Kreetta
Sulayman Rahman
Tarkiainen Vilma
Tulkki Olli
Vesala Soile 

 

varasijat: 

  1. Mäkelä Otto 
  2. Tuppurainen Toivo 
  3. Heikkilä Aada 
  4. Blomqvist Iida 
  5. Heino Klaus 
  6. Parkkonen Luukas 
  7. Kokkonen Tommi 

 

Kiitos kaikille hakijoille. Koimme kaikkien teidän kanssa vaikuttavia hetkiä. Pääsykokeista ei anneta palautetta.Teille jotka ette nyt valitettavasti mahtuneet mukaan jatkakaa ihmeessä teatterin parissa työskentelyä. 

Seuraavat kokeet Laajasalon opiston näyttelijäntaiteen linjoille ovat keväällä 2021. 

 

NÄYTTELIJÄNTAIDE 2

Finnberg Heidi
Hämäläinen Aapeli
Hirvonen Janette
Kahri Saimi
Kankkunen Johanna
Karhu Helka
Kilpeläinen Kia
Luoto Joona
Lukkarinen Katja
Mekhane Miriam
Novokmet Milana
Parkkola Sofia
Penttilä Jessica
Porspakka Anni
Rita Ville
Savolainen Peetu
Suuronen Wilma
Touray Kheba
Tuohimaa Kustaa
Valkeinen Virpi 

varasijat: 

  1. Rossi Valtteri  
  2. Salo Emma 
  3. Laitinen Maisa
  4. Salo Jesse 
  5. Rantanen Iida 
  6. Salonen Jasmin

Kiitos kaikille hakijoille. Koimme kaikkien teidän kanssa vaikuttavia hetkiä. Pääsykokeista ei anneta palautetta.Teille jotka ette nyt valitettavasti mahtuneet mukaan jatkakaa ihmeessä teatterin parissa työskentelyä. 

Seuraavat kokeet Laajasalon opiston näyttelijäntaiteen linjoille ovat keväällä 2021. 

 

PELITUOTANTO

Andriasjan Andreas
Fletcher Alan
Karhunen Sini
Kujanpää Kaisu
Kulmala Teemu
Laamanen Lauri
Liikanen Johannes
Lundström Jutta
Mustonen Toni
Nõmmann Sander
Nurminen Nelli
Pyykkö Nelli
Pöljö Niklas
Reimi  Roope
Salovaara Pia
Sulavuori Nea
Vainio Miguel
Wiik Petri

 

Ammatillinen koulutus

KASVATUS- JA OHJAUSALAN AMMATTITUTKINTO - KOULUNKÄYNNIN OHJAAJA

Aaltonen Sanna
Antonenko Anna
Hellfors Joanna
Paananen Merja
Sahoo Sagarbala
Talas Silvia
Vänskä Kirsi

+ 2 anonyymia

SEURAKUNTA- JA HAUTAUSPALVELUALAN AMMATTITUTKINTO - SUNTIO

Fagerström Heidi
Haapaniemi Suvi
Heino Tom
Karvinen Anne
Kohtamäki Tiina
Koskiniemi Tarja
Känkänen Sirpa
Lahdenperä Marianne
Perttula Hilpi
Peteri Taina
Wasström Laura
+1 anonyymi