Valintakokeiden tulokset 2017

Onnea valituille!

Seuraavat valintakokeet lukuvuoden 2017 – 2018 koulutuksiin järjestetään elokuun alussa. Katso tarkemmat tiedot täältä!

Listassa on mainittu hyväksyttyjen nimet vain niiden hakijoiden osalta, jotka ovat antaneet luvan hyväksymistiedon julkaisemiseen, muut henkilöt ilmoitetaan anonyymeinä.

Viestinnän koulutus

CROSSMEDIATUOTANTO

Ala-Heikkilä Petra
Berndtson Touko
Kantonen Jasmin
Koskenvesa Emmi
Kytömäki Eeli
Laaksamo Hannaleena
Lagerlöf Laura
Lehtonen Lotta-Kaisa
Mervola Venny
Nieminen Anni
Pihlajamaa Jaakko
Rissanen Senni
Sorsa Vilja
Tiainen Toni
Turkka Anna-Mari
Tyystälä Mirva
Ylipekkala Sanni

1 Anonyymi

 

MEDIA JA VIESTINTÄ

Ahtola Riina
Karvinen Eeva
Kiuru Emilia
Lindfors Tommi
Luokkala Pekka
Möhkölä Riikka
Oksala Inka-Maria
Rekola Susanna
Seppänen Mika
Tissari Tatu

 

RADIOTOIMITTAJA

Helminen Niilo
Jokela Julianna
Jylhä Minna
Kangasmaa Miika
Kivipuro Matias
Koski Tom
Kölli-Karhu Hanna
Laine Suvi
Lehtonen Mikko
Miettinen Melissa
Paasi Johanna
Putkonen Jonne
Ruotanen Marko
Santapakka Jalo
Siltala Jere
Soini Sara
Taskinen Jarmo
Turpeinen Heini

 

URHEILUTOIMITTAJA

Iivanainen Lauri
Luokkala Pekka
Olkkonen Lauri
Piirainen Markus
Salin Kim
Söderberg Eemil
Viljakainen Jenna

 

Taiteen koulutus

ELOKUVALINJA

Danson Juha
Kallaluoto Heini
Lehtipuu Lauri
Peltomaa Tuomas
Pietiläinen Katariina
Sarkola Alva
Vartiainen Erik
Vilén Tommy

 

KIRJOITTAJALINJA

Elomaa Otto
Hurme Juhana
Jäntti Iida
Kivimäki Mikael
Kosonen Hanna
Kärkkäinen Rosaliina
Laine Ella
Pusa Pinja
Repo-Nieminen Maarit
Saranen Petri
Sulin Elena

 

KUVALLINEN VIESTINTÄ JA GRAAFINEN SUUNNITTELU

Brotherus, Tapio
Heikkinen, Virpi
Helin, Oma-Emmi
Jyrkänne, Pilvi
Jämsenius, Hanna
Katter, Annika
Kotisara, Veera
Reen, Vilma
Segbe, Maria
Syrjö, Henri
Vainio, Tiiu
Valkama, Sami-Atte
Väinölä, Marlene

 

LAULUSOLISTI

Kaarre, Annika
Korteniemi, Niko
Lepistö, Laura
Lähdesmäki, Lenita
Lindström, Stella
Venturi, Neletta

 

NÄYTTELIJÄNTYÖ 1

Alapulli Ilona
Arffman Sonja
Huang Joonatan
Kanerva Elina
Kari Johanna
Karjalainen Aliisa
Konttila Verena
Kyyrä Nestori
Lattu Marissa
Melasniemi Elli
Mahlamäki Susanna
Nikkanen Jessica
Nousiainen Piatta
Orenius Michelle
Palin Milla
Pakarinen Pauliina
Pieski Pinja
Turunen Liina
Vaittinen Sara
Viitamäki Lasse

 

Varasijat

  1.   Vilkko Siiri
  2.   Suominen Maija
  3.   Karlstedt Aino
  4.   Mertaniemi Mimmi
  5.   Hotakainen Roosa

 

 

NÄYTTELIJÄNTYÖ 2

Eskelinen David
Faarinen Laura
Hallikainen Miina
Illi Janne
Ilonen Melisa
Iso-Kungas Nora
Juusela Nelli
Järvenpää Ilmari
Jääskeläinen Janina
Kampman Irene
Kanbanga Roderick
Lyytikäinen Heli
Nikamaa Martti
Paananen Vilma
Reini Anna
Sihvonen Laura
Snyder Denisa
Ylänen Arttu

 

Varasijat

  1.   Haataja Tua
  2.   Freddie Sukura
  3.   Airas Saana
  4.   Sairanen Maria
  5.   Jääskeläinen Jaana

 

Ammatillinen koulutus

KOULUNKÄYNNIN OHJAAJA

Akonpelto-Vainio, Päivi
Iltola, Nikolas
Jäntti, Essi
Malekzaei, Vagma
Montonen, Heidi
Safina, Aida
Vesterinen, Sini

 

SUNTIO

Cavén Meri-Tuuli
Gerdt Aleksi
Haapalainen Pertti
Johansson Hannamari
John Christopher
Jumisko Jali
Keinonen Katri
Kesäheinä Tarja
Khan Razia
Koivisto Antti
Koponen Jaana
Kähäri Jari Pekka
Lehtosaari Taru
Lilja Mira
Peränen Ari
Pussinen Juha
Siili Janne
Silvasti Ilmari
Stenfors Maarit
Suhonen Petri

4 anonyymia

Jätä viesti